0312 363 39 87
0542 265 58 24
info@bilimop.com.tr

Diyabetik Ayak Sendromu

Protez-Ortez

Diyabetik ayak sendromu diyabet hastalarında en sık görülen rahatsızlıktır. Hasar gören sinirler nedeniyle (polinöropati) genellikle ayak ter bezlerinde tahribat vardır. Sonuç: ayak derisi kurudur, kolayca yırtılır, deride çatlaklar ve nasırlaşmalar ortaya çıkar.

Kemikler üzerinde baskı ve deformasyon (ayak şekil bozuklukları) polinöropatinin sık görülen sonuçlarındadır. Bunlar, ayağa yanlış biçimde yük verilmesinden kaynaklanır ve his kaybından dolayı kişi tarafından genellikle çok geç fark edilir.

Çoğu diyabet hastası kan dolaşım bozukluğundan muzdariptir. Ayak yüzeyinde oluşan yaranın iyileşme süresinin uzaması, kan dolaşım bozukluğunun habercisidir. Gerekli tedavi önlemleri alınmazsa, en küçük yaralanmalar bile kolayca enfekte olabilir. Derin ülserler oluşur ve bazı durumlarda amputasyona kadar gidebilir.

Protez-Ortez

Protez, Ortez ankara

Skolyoz, Tabanlık ankara

Yürüme Analizi, Dafo ankara

diz altı protez, diz üstü protez
ileri teknoloji protez, bionik protez

PlasmaDerm®FLEX9060

Kullanımı kolay PlasmaDerm®FLEX9060 cihazları, mobil bakımda kullanım için uygundur. Cihazlar küçük, taşınması ve çalıştırılması kolaydır. Tek ihtiyacınız olan 100-240 V'luk bir soket.

PlasmaDerm®FLEX9060 cihazı geniş cilt bölgelerinin tedavisi için geliştirilmiştir. Steril, değiştirilebilir PlasmaDerm®FLEX9060 elektrodu 27 cm²'lik bir alanı kaplar. Elektrot esnektir ve cilt yüzeyinin eğriliğine en uygun şekilde ayarlanmasını sağlar. Elektrodu çevreleyen ekstra bir sünger, tedavi sırasında eşit yüzey teması sağlar.

Plazma üretimi için sadece ortam havası kullanılır. Harici gaz kaynağına gerek yoktur.

CINOGY GmbH, cihazların tıbbi cihazlar için 93/42 / EEC sayılı AB Yönergesi ile uygunluğunu beyan eder.

 • Yara iyileşmesini aktive eder
 • Kan dolaşımını hızlandırır
 • Direnç oluşturmadan antimikrobiyal etki
 • Çok dirençli mikroplara karşı etkilidir (MRSA)

Terapötik Aktif Bileşenleri

PlasmaDerm® cihazları tarafından üretilen soğuk plazma, terapötik olarak ilgili bir elektrik alanının, faydalı UV-A ve UV-B dalga boyu aralığında düşük ışınlamanın ve ortam havasından aktifleştirilmiş gaz parçacıklarının (moleküller) kombinasyonu ile hareket eder. PlasmaDerm®, bir dizi iyi karakterize edilmiş, terapötik olarak aktif bileşeni tek bir ekipman içerisinde sinerjetik olarak birleştiren ilk tıbbi cihazdır.

PlasmaDerm® terapisinde kullanılan elektrik alanı, yüksek frekanslı alternatif akıma dayanmaktadır. Tıpta sıklıkla kullanılan elektrik alanlarının aksine, alternatif akım alanı, tedavi edilen cilt ve yara alanları üzerinde sürdürülebilir bir derin uyarıcı etkiye sahiptir. Derin stimülasyon ciltte kan mikrosirkülasyonu artırır, bu da yaranın oksijen ve besinlerle beslenmesini artırır. Kısacası, PlasmaDerm® terapisi yara iyileştirici gücü harekete geçirir.

PlasmaDerm®, güvenilir bir şekilde antimikrobiyal etki gösterir ve Metisiline dirençli Staphylococcusaureus (MRSA) gibi çok dirençli problem mikroplarına karşı bile etkilidir.


Endikasyonları

PlasmaDerm® tedavisi için primerendikasyonlar, venöz ve arteriyel ülserler, bası yaraları ve diyabetik ayak sendromu gibi kronik yara iyileşmesi bozukluklarıdır.

Bir elektrik alanı ile derin uyarım ve sonuçta kan mikrosirkülasyonunun uyarılması, yara dokusunun oksijen ve besinler ile daha iyi bir şekilde beslenmesini sağlar. Topikal olarak aktif plazma bileşenleri, yara yatağındaki mikrop yoğunluğunu güvenilir bir şekilde azaltır.

Mikrosirkülasyonun derin etkili uyarımı ve topikal mikrop azaltma kombinasyonu yara iyileştirme gücünü aktive eder.

PlasmaDerm® terapisi ayrıca, yukarıda belirtilen örneklerden farklı yaralarda da kullanılabilir; örneğin kötü iyileşen cerrahi yaralar.


Terapi Önerileri

Optimal sonuçlar elde etmek için, PlasmaDerm® tedavisi haftada iki-üç defa uygulanmak üzere iki ila üç hafta süresince tekrarlanmalıdır. Olgu bazında ve endikasyona bağlı olarak terapi uzatılabilir. Uygulama basit ve hızlıdır. Önerilen tedavi süresi cm² cilt yüzeyi başına 90 saniyedir. Teknik ayarların optimizasyonundan sonra, PlasmaDerm® cihazı tek tuş tekniği ile kullanılabilir. Başarılı brifingin ardından, PlasmaDerm® Terapi hemşireler tarafından uygulanabilir.

Protez-Ortez

Diyabetik Çorap

İç yüzeyi gümüş iplikten üretilmiştir. Gümüş iyonun doğal özelliği sayesinde kan dolaşımını hızlandırarak tedaviye yardımcı olur. Zararlı bakterilerin üremesini ve kötü kokuyu engeller.

Protez-Ortez

Diyabetik Tabanlık

 • Dinamik ve statik ayak analizi sonrasında kişiye özel yapılmaktadır.
 • Bu tabanlıklar mekanik yüklenmeyi azaltır veya ortadan kaldırır.
 • Ayak yük dağılımına ve deformiteye uygun farklı materyal seçimi yapılarak uygulama gerçekleştirilmektedir.

Avantajları

 • Kullanılan materyal cilt dostudur
 • Diyabetik hastalarda kullanıma uygundur
Protez-Ortez

Diyabetik Ayakkabı

Hazır yada kişiye özel tasarlanan ayakkabılar: 3 katmanlı sayası, içten ve dıştan ayağı saran dikişsiz derisi ve içerisinde bulunan hava boşlukları sayesinde, gün boyu rahat harekete olanak sağlamaktadır. Bu ayakkabıların ayak ile tam temas halinde olmasına dikkat edilerek, genişliği, boyu ve yüksekliğinin kişiye özel seçilmesi gerekmektedir.

Avantajları

 • Dikişsiz deri kaplama
 • Mekanik yüklenmeyi dengeleyen farklı taban alternatifleri
Protez-Ortez

Diyabetik Walker

Walker, içerisinde kalan ayak yüzeyinin tamamını çevreleyen vakumlu sistemle çalışan bir pede sahiptir. Hava, ped içerisinden bir pompa yardımıyla çıkarıldığında, birkaç saniye içinde ped istenilen şekli alır. Valf açılıp havanın ped içinde akışına izin verilerek tekrar yumuşak hale gelebilmekte ve yeniden ayarlanabilmektedir. Dolayısıyla vakum teknolojisi, eşit basınç dağılımı ile her zaman mükemmel biçimde şekillendirilmiş ortez uyumu sayesinde aktif harekete olanak sağlar.

Avantajları

 • Stabilizasyon için kilitlenebilir toka imkanı
 • Dengeli yürüyüş için çıkarılabilir özellikte Rocker taban
 • Yıkanabilir ped
 • Parmak uzunluğuna göre ayarlanabilir baş parmak desteği

Protez ANKARA

Ortez ANKARA

Skolyoz ANKARA

Silikon protez ANKARA

Karbon Ayak Protez ANKARA
diz altı protez ANKARA