0312 363 39 87
0542 265 58 24
info@bilimop.com.tr

Alt Ekstremite Protezleri

protez-ortez

Genium X3

Genium X3 teknoloji, işlevsellik ve sezgisel kullanımın benzersiz bir bileşimdir. Bu protez sistemi, fizyolojik insan yürüşünün, mümkün olan doğala en yakın taklididir.

Genium X3 size yeni olanaklar sunar; sistem suya ve aşınmaya dayanıklı olduğundan protezinizle duş alabilirsiniz, denize girebilirsiniz veya işinizde her tür ortam koşullarında çalışabilirsiniz.

Geri geri yürüme, basamak çıkma, farklı hızlarda ve adım uzunluklarında yürüme; hepsi Genium X3’ün sezgisel ve adaptif özellikleri ile mümkündür. Koşma modu özellikle spor yapmak için geliştirilmiştir. Bu modda kullanıcı yürüyüş ve koşu sporlarını yapabilir. Alt bacağın tam ekstansiyonunu sağlamak için OPG (optimized physiological gait – optimize edilmiş fizyolojik yürüyüş) işlevi bu modda pasif hale getirilir. Genium X3 toplamda 5 değişik moda sahiptir.

Genium X3, özellikle sağlam ve esnektir. Fiziksel olarak zorlu meslekler, aktif bir aile hayatı, yüzme ve spor aktiviteleri, deniz tatilleri ve su, toz, kum, kirle karşılaştığınız durumlar Genium X3 için ideal koşullardır.

Genium X3, daha yumuşak, daha sezgisel yürüyüş, daha iyi güvenlik ve günlük durumlarda daha iyi destek için bu temelde daha da geliştirilmiştir.

Genium X3 iPhone veya Android akıllı telefonunuzdaki Cockpit uygulamasını kullanarak yapılandırmak için inanılmaz derecede basittir.

protez-ortez

Genium

Konforlu bir şehir içi yürüyüşten, otobüse hızlı adımlara - en iyi yürüme tipi doğal ve fizyolojik olandır. Genium’la bu yürüyüşü faz faz gerçekleştirebilirsiniz. Hangi zemin olduğu fark etmez hangi hızda yürüdüğünüz fark etmez. Genium’da Dinamik Stabilize Kontrol mevcuttur. Kas-iskelet sistemini yormaz, taşıma konforunu artırır ve gün boyu daha yüksek hareket özgürlüğü sağlar

Geniumu Farklı kılan nedir?

 • Engelleri kolayca geçebilme imkanı, merdivenleri çıkabilme, geri gidebilme ve bacağı farklı yönlere hareket ettirebilme.
 • Batarya ömrü 5 gündür.
 • Suya dayanıklı/su geçirmez.
 • Kullanıcılarına 3-D özelliği ile algılama ve tepki verme olanağı veren Wii oyun sistemlerine de izin veren ivme ölçer ve denge çarklarını birleştiren aynı teknolojiye sahip.

protez-ortez

C-Leg 4

C-Leg’in en büyük gücü, daha aktif ve bağımsız bir yaşam tarzı elde etmek için amputelere yardımcı olmaktır.

Çok sayıda yenilikçi özelliği ile yeni C-Leg 4 yeni bir dönemin başlangıcına işaret ediyor: Tüm zamanların en iyi C-Leg'i - daha güvenli, daha dinamik ve modern. Merdivenlerden ve rampalardan, değişen yüzeylere ve hatta geriye doğru yürümeye kadar - C-Leg 4 mikroişlemcili dizi, gündelik durumlara dinamik olarak uyum sağlar. Hafifçe bükülmüş bir diz ile rahat bir duruş pozisyonu şimdi daha da sezgisel.

C-Leg 4'ü Apple (iOS) ve Android cihazlardaki bir uygulama ile kontrol.

protez-ortez

C-Leg Mikro İşlemcili Diz Üstü Protezi

 • Tamamen mikroişlemci kontrollü diz eklemi.
 • Çok yüksek güvenlik ve dinamik.
 • Doğal yürüyüş hareketi.
 • Farklı yürüyüş hızlarında ve farklı zeminler üzerinde güvenli, ahenkli yürüyüş.
 • Yeni C-Leg'de kablosuz uzaktan kontrol ve ilave durma modu.

Merdivenlerde veya kalabalıkta, yürüyüşe çıktığınızda ve sabah işe yetişmek için hızlı yürürken C-Leg sistemi yürürken kendisini otomatik olarak her duruma uyarlar. Avantajlar: Düşme tehlikesi belirgin oranda azalır. Artık her adımınıza dikkat etmeniz gerekmez, enerjiyi tasarruf eder ve yaşamınızın önemli anlarına konsantre olabilirsiniz. C-Leg ile son derece güvenli ve ahenkli hareket edersiniz – Normal yürüyüş ile arasında neredeyse hiç fark hissetmeyeceksiniz ve çevreniz de neredeyse hiç fark etmeyecek. Daha fizyolojik olan hareket aynı zamanda vücudunuzu da korur. Özel mod (2. Mod) ile C-Leg'i ilave olarak kayak kayma veya bisiklet kullanma gibi özel bir aktiviteye ayarlayabilirsiniz.

protez-ortez

Harmony Diz Altı Protez Sistemi

Harmony aktif bir süspansiyon sistemidir. Bacak protezinin güdükle daha sağlam bağlatısını sağlar.

Harmony gibi aktif vakum sistemleri havanın neredeyse tamamını liner ile soket arasından dışarı pompalar. Sistem kullanıcının aktivite seviyesine ve ihtiyaçlarına uyarlanır. Soket ve protez arasındaki sıkı bağlantıyı sağlamasının yanında, güdük volümünü de dengeler. Sıkı tutuş, protezin kullanımını da olumlu etkiler.

Harmony sistem P3 mekanik Harmony pompa olarak mevcuttur. Vakum pompasının her adımda adım frekansına ve performansa bağlı düzenlenmesini sağlar. Diz altı amputasyonlar için kullanılır. Elektronik E2 Harmony sistem ise vakumu döngüler halinde sürekli istenilen ayarda tutar. Diz altı ve diz üstü amputasyonlar için eşit derecede uygundur.

Farklı, girintili-cıkıntılı güdüklerde bu tutunma, kullanıcıda farkındalık ve eşsiz protez kontrolu sağlar. Soket içi oluşan vakum sürtünmeyi ortadan kaldırarak olası tahrişi engeller. Güdügün her noktasından hissedilen kontak, dolaşıma yardımcı olur. Soket ile ayak parçası arasındaki mekanizma amortisör (yaylanma) ve aynı zamanda rotasyonel hareket özelliğine sahiptir.Teknik özellikleriyle genc-yaslı hemen her hasta profilinde uygulanabilecek dizaltı soket seçeneğidir.

protez-ortez

Helix 3D

Helix 3D kalça eklem sistemi ile Ottobock; kalça eklem amputasyonu sonrası hareketlere bir standart kazandırdı. Bu hem kalça dezartikülasyonu hem de leğen kemiğinin bir kısmının da alındığı hemipelvektomi geçirmiş amputelere uygulanabilmektedir.

Doğal yürüyüşte kalça üç boyutlu hareket etmektedir. Ancak biz bunu bacak ve ayakta birtakım dengeleme hareketlerine uydurmak durumundayız. Amputasyonun ardından kaybolmuş iç ve dış rotasyon becerisi Helix 3D kalça eklem sisteminin tek parçalı eklem yapısına entegre edilmiştir. Kalça eklemindeki minyatür hidrolik, durma ve salınım sırasında üç boyutlu hareket serisini ortaya çıkarmaktadır. Hareket serisi; tek eksenli, öne arkaya hareket eden ve dinamik olmayan önceki sistemlere kıyasla daha fizyolojiktir.

protez-ortez

Koşu Protezleri

Güçlü performanslı spor diz ekleminin rotasyon hidroliği, koşu sporlarına uygun hale getirilmiştir ve salınım fazında belirgin absorbsiyon sağlar, böylelikle adım sıklığına hükmedebilir. Daha emniyetli basma için ve spor aktivite sonrasında ya da ısınma ve gevşeme sırasında 3S80 Sport, manuel bir kilitlenme özelliği kullanır.

Dirençli karbon ayak, koşu sporları için de geçerlilik görmektedir. Karbon ayak; ağırlığa, koşuya, sıçramalı sporlara uygundur. Özel geliştirilmiş spor ayak adaptörü diz eklemine mükemmel bağlantı sağlar. Bunun dışında iki tip tabanı mevcuttur.

protez-ortez

Triton

Triton ürün grubunda bulunan protez ayaklar aktif kullanıcılar için uygundur. Protez ayakların dinamik tepkisi ve esnekliği, sizi günlük yaşantınızda ve hobi olarak yaptığınız sporda destekleyecektir.

Yeni teknolojilerin geliştirilmesinde doğa her zaman en iyi örnektir. İşte bu yüzden insan ayağının anatomisi Triton ayakların üçgen şeklinde yansıtılmıştır. Karbon topuk yayı ile birlikte ön ayakta bulunan karbon yay yük taşıyıcı yapıyı oluşturur. Yüksek performanslı polimerden üretilen temel yay ise tüm bu elemanları birbirine bağlar. Sonuç olarak, Triton size son derece doğal ve yumuşak adımlar sunar. Salınım fazına geçiş, adım uzunluğunuzu ayarlayabileceğiniz kadar kusursuzdur.

protez-ortez

DVS Aktif Vakum Sistemi

DVS aktif vakum sistemi güdükle soket arasında neredeyse görünmez. Oldukça küçük olmasına rağmen, protezinizin vücudunuza uyumu ve protezinizle nasıl hissettiğiniz konusunda çok büyük bir etkisi vardır.

DVS sokette aktif bir vakum oluşturur, bu sayede protezinizi her daim güvenle yerinde tutar. Vakum dinamik olarak yürüme hızınıza adapte olur: daha hızlı yürüdüğünüzde vakum da artar. Bu sayede, vakumun sizin için her zaman uygun ve konforlu bir seviyede tutulduğundan emin olursunuz.

DVS aktif vakum sistemi sizi çocuklarla oynamaktan iş koşturmacasına günlük hayatınızın her alanında destekler.

protez-ortez

Silikon Liner Pim Sistemli Diz Altı Protezleri

Slikon liner pimli sistem daha uzun süreli protezi kullanım imkanı sağlar. Güdük tipi, hareketlilik seviyesi, sağlık durumu, amputasyon yüksekliğine göre karar verebilme imkanı sağlıyoruz. Ortopedi teknisyenimiz size en uygun liner seçeneğini sunacaktır. Tüm liner seçeneklerimiz kolay temizlenebilmektedir. Suya, terlemeye ve iklim koşullarına dayanıklıdır. sistem sayesinde silikonu soket içine tutturulur.

Protezde soketin güdüğe tutunumu konfor ve güvenlik için çok önemli bir faktördür.Etkili bir tutunma ama aynı zamanda da yüksek bir soket konforu arayanlara Özellikle diyabetik hastaların kullanımında silikon liner pim sistem iyi bir çözüm olacaktır.

 • Yüksek soket konforu sağlarlar.
 • Silikon sayesinde belirli noktalarda oluşacak basıya karsı güdüğü korurlar.
 • Sürtünmeyi en aza indirerek cilt üzerinde oluşabilecek tahrişi engellerler.
 • Güdük ve soket arasındaki yüksek tutunma, kullanıcıya daha fazla hareketlilik ve rahatlık sağlar.
protez-ortez

AeroLink Vakum Sistemi

Vakum sistemleri protezin güdükle daha sıkı tutunmasını sağlar. Yenilikçi AeroLink sistem eklem altı amputasyonlarda ihtiyaca yönelik bir vakum sistemidir. Diz ekleminde hareketi engellemeyen bir diz tutuşuna sahiptir. Bisiklet sürme, diz çökme, diz üstü oturmak rahatça mümkündür. Böylelikle cilt tahrişleri önlenebilir. Taşıma konforunun yanında hassas bir soket yapılanmasına sahiptir. Öyle ki bacaklarınızı uzattığınızda pantolonun altından neredeyse hiç görünmez.

Yalnız üç basamakta AeroLink kullanılabilir:

 • Öncelikle AeroLink Hibrit Liner giyilir ve üstüne soft soket geçirilir.
 • Daha sonra soft soketin kenarının üzerine Linerin üstü katlanır.
 • Dış soket giyilir ve her iki soket Aerolink bağlantısına bağlanır.
Protez ANKARA

Ortez ANKARA

Skolyoz ANKARA

Silikon protez ANKARA

Karbon Ayak Protez ANKARA
diz altı protez ANKARA