0312 363 39 87
0542 265 58 24
info@bilimop.com.tr

İleri Teknoloji Diz Eklemleri

protez-ortez

3R60

Güvenli, konforlu, doğal ve sağlıklı yürümek için 3R60 EBS diz eklemi kullanabilirsiniz. Doğal adım paternini incelediğimizde diz eklemi topuğun yere teması sırasında 15 derece fleksiyonda kalır. Buda topuğun yere yumuşak ve güvenle temas etmesini sağlar. 3R60 da bu prensiple çalışmaktadır. Düz olmayan yüzeylerde de kullanım imkanı verir. Fizyolojik adımlama sayesinde omurga, kalça ve güdükte rahatlar. Eklem üzerine olan yıpranmalar en aza iner.

EBS sistem avantajı uzun yürüyüşlerde fark edilir. Güvenli, konforlu, doğal adımlama için ergonomik dengeli basma sağlar (EBS). Çok akslı yapı sayesinde yüzey toleransı iyidir. Farklı yürüme hızı imkanı verir. Hareketlilik seviyesi 2 ve 3 için tavsiye edilir. 3R60 daha küçük ve daha hafiftir (845 gr). Eklem için dört tane moduler adaptor vardır böylece tüm amputasyon seviyelerinde kullanılabilir.

protez-ortez

3R80

Tek akslı modüler diz eklemi 3R80 ile merdiven inmek, eğimli ve engebeli alanlarda güvenli ve konforlu yürümeyi sağlar. Dinamik yumuşak yürüme paterni sağlar. Hareketlilik seviye 3 ve 4 için uygundur. 3R80 stance fazında yüksek güvenlik sağlar. Protez topuk vuruşu yaptığında hidrolik güvenlik sayesinde aniden dizde bükülme olmasını engeller.

Hidrolik güvenlik sistemi sadece 3R80 de vardır. Hem stance hemde salınım fazı bu sistem sayesinde kontrol edilir. Proteze verilen yük kaldırıldığında diz eklemi hemen salınım fazı konumunu alır. Hızınıza otomatik adaptasyon sağlar. 3R80 vücut ağırlığı 100 kg a kadar uygundur.

protez-ortez

3R62

Düşük mobiliteye sahip kullanıcılar günlük hayatlarında daha fazla desteğe ihtiyaç duyarlar. 3R62 diz eklemi yürürken ve ayakta dururken mekanik salınım fazı kontrolü sayesinde destek ve stabiliteyi sağlar. Amputasyon cerrahisi sonrası rehabilitasyon ve test protezi aşamasında güvenlik açısından en güvenilen eklemlerden biridir.Duruş fazında maksimum 10°’ye kadar eklem fleksiyonuna izin verir.

Protez, Ortez ankara

Skolyoz, Tabanlık ankara

Yürüme Analizi, Dafo ankara

diz altı protez, diz üstü protez
ileri teknoloji protez, bionik protez
protez-ortez

3R93

Amputasyon sonrası rehabilitasyon döneminde geçici protez uygulamalarında kullanılan diz eklemidir.Eklem basit ayar ve işlevselliği sahiptir. Kullanıcı oturmak için gerekli diz fleksiyonunu bir çekme kablosu kullanarak etkinleştirebilir. 3R93 diz eklemi 125 kilograma kadar vücut ağırlığı taşıma kapasitesine sahiptir. Orta ve düşük aktivite derecesine sahip kullanıcılar için kullanımı uygundur.

Protez, Ortez ankara

Skolyoz, Tabanlık ankara

Yürüme Analizi, Dafo ankara

diz altı protez, diz üstü protez
ileri teknoloji protez, bionik protez
protez-ortez

3R41

Amputasyon sonrası ev içi ambualasyonun da daha güvenli hareket isteyen kullanıcılar için uygundur.Kullanımı kolay ve hafiftir.Diğer eklemlere kıyasla yeni özellikleri sayesinde kısmi yüklerde bile kilit açma mekanizmasını kullanmak daha kolaydır.

Kilit mekanizması eklemi otomatik olarak tam ekstansiyonda sabitler ve kilitleme mandalının oturduğunu duyabilir ve hissedebilirsiniz.Eklemin tasarımı bakım dostudur ve sıçrayan suya dayanıklıdır. Protez diz eklemi 100 kg'a kadar vücut ağırlığını taşımaktadır.

protez-ortez

3R78

Pnömatik salınım fazı kontrollü diz eklemidir.Hafiftir,orta düzey aktivite düzeyine sahip kullanıcılar kullanmaktadır. Normal yürüyüş paternine yakın fleksiyon ve ekstansiyon hareketleri, sayesinde konforlu bir kullanım sağlar. 150 derece kadar fleksiyon açısı sayesinde protezinizi etkili bir şekilde kullabilirsiniz.Farklı yürüme hızlarında da kullanıcıya destek sağlar.100 kg’a kadar vücut ağırlığını taşımaktadır.

Protez, Ortez ankara

Skolyoz, Tabanlık ankara

Yürüme Analizi, Dafo ankara

diz altı protez, diz üstü protez
ileri teknoloji protez, bionik protez
protez-ortez

3R106

Arabaya binmek, bisiklet sürmek gibi pek çok aktiviteyi 3R106 ile kolayca yapabilirsiniz. Aynı zamanda güvenlidir. Moduler diz eklemi 3R106 hafiftir ve 170 dereceye kadar fleksiyon hareketi açıklığına sahiptir. Böylece rahatça oturabilir veya çocuklar ile oynayabilmek için yere diz çökebilirsiniz. Dinlenme sırasında aniden kontrolsüz eklemde bükülme olmaz. Yürüme sırasında salınım yapabildiği için yüzey düzensizliği sorun olmaz.

Yürürken protezinize odaklanmak zorunda kalmazsınız. Farklı hızlarda yürüme imkanı verir. Salınım fazını kolayca başlatabilirsiniz. Yürürken diz yavaş olarak ekstansiyona geldiği için az enerjiyle doğal görünümlü yürüyüş yaparsınız. Eklem dört modüler bağlantısı vardır böylece farklı ampütasyon seviyelerinde kullanılabilir. Aktivite düzeyi 2 ve 3 olan kullanıcılar için uygundur.

Protez ANKARA

Ortez ANKARA

Skolyoz ANKARA

Silikon protez ANKARA

Karbon Ayak Protez ANKARA
diz altı protez ANKARA